Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji

  Prefabrykacja urządzeń kompensujących moc bierną

     W dziale prefabrykacji firmy KOMPENSACJA.PL powstają gotowe do podłączenia, w pełni automatyczne baterie kondensatorów, dławików kompensacyjnych czy kompensatory hybrydowe sygnowane marką ConVari.
     Urządzenia zawsze uwzględniają indywidualne potrzeby każdego Klienta, takie jak umiejscowienie i posadowienie kompensatora, sposób podłączenia okablowania, umiejscowienie regulatora czy charakterystykę pracy urządzenia w danym środowisku odbiorczym.
     Do ich montażu używamy tylko najlepszych produktów uznanych firm takich jak ZEZ Silko, Circutor, BMR, LS, Benedict&Jager.

     Prefabrykowane przez nas urządzenia od 2005 r. pracują skutecznie i bezawaryjnie kompensując moc bierną indukcyjną i pojemnościową.

     Na rodzinę ConVari składa się kilka podstawowych typów urządzeń:

  • ConVari A i ConVari A3F to małe baterie kondensatorów o mocach od 5 do 77,5 kVar, w obudowach metalowych lakierowanych proszkowo lub termoutwardzalnych, wykonywane w wersjach z pomiarem prądu w jednej fazie bądź trzech fazach - ConVari A3F (przystosowane do układów obciążonych nierównomiernie). Baterie te mogą być przystosowane do montażu na zewnątrz – również w wersji z fundamentem. Wielkość produkcji tej serii to kilkadziesiąt sztuk rocznie, a główni odbiorcy to małe i średnie firmy produkcyjne oraz małej i średniej wielkości sklepy i markety.
  • ConVari B i ConVari B3F to średniej wielkości baterie kondensatorów o mocach od 80 do 240 kVar, w obudowach metalowych lakierowanych proszkowo, wykonywane w wersjach z pomiarem prądu w jednej fazie bądź trzech fazach - ConVari B3F (przystosowane do układów obciążonych nierównomiernie). Baterie te mogą być przystosowane do montażu na zewnątrz – również w wersji z fundamentem. Seria ta skierowana jest do średniej wielkości zakładów produkcyjnych.
  • ConVari C baterie duże - powyżej 240 kVar - baterie kondensatorów przygotowywane dla dużych zakładów przemysłowych, zawsze z uwzględnieniem wielkości przyłącza, wielkości rozdzielni. Typoszeregi i wielkości poprzedzone analizą parametrów sieci. Praktycznie w całości od analizy, przez dobranie, montaż i uruchomienie realizowane przez zespół pracowników KOMPENSACJA.PL.
  • ConVari I i ConVari Iind Baterie dławików kompensacyjnych oraz indywidualne kompensatory dławikowe służące do kompensacji energii biernej pojemnościowej, a więc również do eliminacji opłat ze energię bierną pojemnościową (oddaną). Pomimo że prefabrykowane dopiero od 2012 r. to już teraz roczna produkcja dorównuje podstawowym bateriom kondensatorów ConVari A i A3F. Podstawowa grupa odbiorców tej serii to budynki biurowe, miejsca użyteczności publicznej i urzędy.
  • ConVari H to baterie wyposażone zarówno w kondensatory jak i dławiki kompensacyjne, pozwalające na utrzymanie stałego cos fi po stronie indukcyjnej. Przeznaczone dla odbiorców u których występują opłaty za energię bierną indukcyjną jak i pojemnościową.
  • ConVari P (7 lub 14) to baterie kondensatorów z dławikami filtracyjnymi w celu ochrony elementów pojemnościowych przed skutkami występowania wyższych harmonicznych. Seria skierowana do obiektów przemysłowych, produkcyjnych, handlowych z dużą ilością przekształtników częstotliwości (falowniki, inwertery itp.).
  • ConVari T to baterie kondensatorów nadążne, które do załączania poszczególnych stopni wykorzystują klucze tyrystorowe zamiast styczników, co pozwala na skrócenie czasu reakcji poszczególnych stopni do 0,2 s. Przeznaczone do obiektów w których występują bardzo szybkie skokowe zmiany obciążenia.